DURACELL

Duracell jest wiodącym na świecie producentem baterii alkalicznych, baterii specjalistycznych i akumulatorków o wysokiej wydajności. Historia firmy zaczęła na początku lat 20 XX wieku, kiedy innowacyjny wynalazca Samuel Ruben oraz pełen zapału producent wolframowych drutów żarnikowych, Philip Rogers Mallory połączyli swoje siły. Ich partnerstwo, które trwało aż do śmierci Mallorego w 1975 roku, utworzyło fundament dla Duracell International.

Pierwsze baterie alkaliczne Duracell były sprzedawane pod marką Mallory. Te baterie nowej generacji zostały zaprojektowane specjalnie dla firmy Kodak i dostarczone do niej, aby pomóc zasilić jej bardzo energochłonny aparat Instamatic z wbudowaną lampą błyskową. W 1965 r. wprowadzono nazwę marki Duracell, wraz ze zwiększeniem nacisku na programy i produkty konsumenckie. Baterie były dostarczane bezpośrednio do firm Agfa, Kodak i Polaroid – producentów nowej generacji przenośnych urządzeń konsumenckich, takich jak magnetofony i krótkofalówki. W 1969 r. produkty Duracell wzięły udział w misji Apollo 11, będąc tym samym pierwszą baterią na Księżycu.

W 2016 roku Firma Berkshire Hathaway przejmuje Duracell. Duracell będzie kontynuować zrównoważony rozwój, wiodącą w branży innowacyjność i tworzenie długotrwałej wartości dla swoich klientów i konsumentów, aby stać się niekwestionowanym nr 1 na globalnym rynku producentów baterii.

FOTO / VIDEO – AKUMULATORY

 
 

ZAMIENNIKI CANON

ZAMIENNIKI NIKON

ZAMIENNIKI SONY

ZAMIENNIKI OLYMPUS

ZAMIENNIKI PANASONIC

ZAMIENNIKI FUJIFILM

ZAMIENNIKI GOPRO

ZAMIENNIKI SAMSUNG