Nowe otwarcie Lexara – pierwsza dostawa!

Dokładnie rok od ogłoszenia szokującej decyzji przez Micron Technology o zaprzestaniu produkcji, marka Lexar wraca do Polski. Mariusz Wyrwa, Prezes Zarządu My Adventure Sp. z o.o. – Dystrybutora marki Lexar: „Nowy właściciel Longsys Electronics Limited Co. dłużej niż wstępnie planowano wdrażał niezbędne procedury produkcyjne, testowe i logistyczne. Wreszcie jednak możemy oficjalnie potwierdzić – pierwsza dostawa jest w drodze. Już od poniedziałku 2 lipca produkty będą dostępne dla naszych partnerów handlowych, w sprzedaży detalicznej powinny więc pojawić się dzień-dwa później.

Wśród produktów, które już za chwilę znajdą się na sklepowych półkach mamy najbardziej wyczekiwane serie kart pamięci: SD z serii 1000x i 2000x oraz Compact Flash 1066x. Dopełnieniem są karty cFast serii 3500x, microSD oraz czytniki i pendrive’y. Nieco gorsze wieści mamy dla posiadaczy sprzętu obsługującego standard XQD – ze względów technologicznych karty te będą dostępne najprawdopodobniej dopiero pod koniec III kwartału. Podobnie rzecz ma się z najszybsza serią kart cFast 3600x – jej także należy spodziewać się później. O terminach dostaw będziemy oczywiście informowali odrębnymi komunikatami.

Wart podkreślenia jest także fakt, że nowy właściciel nie tylko będzie kontynuował dotychczasowy dorobek marki Lexar, ale również aktywnie rozwijał portfolio produktowe. Na ten rok
zapowiedziano premiery przenośnych, zewnętrznych dysków SSD, kart microSD ze zwiększonym parametrem zapisu dedykowanych do nagrywania wideo w najwyższych rozdzielczościach czy pendrive’a zabezpieczającego zapisane na nim dane przy pomocy odcisku palca. Jesteśmy wobec tych informacji pełni optymizmu i wiążemy duże nadzieje z nowym otwarciem Lexara w Polsce”.

W produkty z nowych dostaw – podobnie jak wcześniej – warto zaopatrywać się w oficjalnej sieci sprzedaży (dostępna tutaj >>). Przede wszystkim dlatego, że mamy pewność iż zakupiony produkt jest oryginalny a ewentualne reklamacje będą realizowane w Polsce. Dodatkowo w ramach Programu Rejestracji Produktu (przeczytaj więcej >>) w dalszym ciągu będzie można bezpłatnie wydłużyć gwarancję.