BUQU – powiew świeżości wśród powerbanków

Rynek powerbanków jest bardzo bogaty. W obliczu coraz większych ekranów i coraz większego zapotrzebowania na energię przez nasze smartfony, posiadanie takiego urządzenia jest bardzo przydatne, ba – coraz częściej nawet konieczne. Bolączką większości powerbanków jest jednak ich waga i wymiary oraz niezbyt atrakcyjny wygląd. W odpowiedzi na ten stan rzeczy amerykańska marka BUQU proponuje zupełnie nowy, atrakcyjny styl przenośnych ładowarek a my, z dumą informujemy, że będziemy wyłącznym dystrybutorem produktów marki Buqu.

Główną ideą przyświecającą twórcom BUQU jest tworzenie produktów, które pozwalają wyrazić swoją indywidualność i oderwać się od ogólnie przyjętych norm – nie bez przyczyny nazwa marki jest skrótem od Be Unique. I trzeba przyznać, że design i pomysłowość BUQU stoją na wysokim poziomie, ale idą też w parze z funkcjonalnością.

Zacznijmy od tego, co jest wyróżnikiem marki na tle innych producentów powerbanków a więc atrakcyjnego wyglądu. Do wyboru mamy kilkanaście modeli – począwszy od soczystych arbuza i ananana, przez zwierzęta (świnka, pingwin, kaczuszka) po tak bardzo modne wśród kobiet puszyste pompony. Jest też duszek (świecący w ciemności), granat i ciastko – ten ostatni inspirowany osobą światowej klasy DJ’a –  Steve’m Aoki.

Niebanalny, ciekawy i zabawny design to jednak nie wszystko. Ogromną wagę przywiązano do tego, aby BUQU były maksymalnie praktyczne i funkcjonalne. Pierwszą rzeczą, która zasługuje na pochwałę są niewielkie gabaryty i niska waga. W połączeniu z zamontowanym metalowym klipsem, daje nam to świetny brelok, który możemy przypiąć gdziekolwiek chcemy – do plecaka, paska czy szlufki od spodni.

Takie rozwiązanie ułatwia nam zabranie ze sobą powerbanka oraz umożliwia nam korzystanie z niego „w biegu” – niezależnie czy wybieramy się na spacer, rower, zakupy czy imprezę. Pojemność powerbanka to 2500mAh a wiec niedużo w porównaniu z innymi modelami dostępnymi na rynku. Z drugiej strony taką pojemność można porównać do klasycznej pojemności baterii montowanych w naszych telefonach, co oznacza, że z BUQU w przybliżeniu dwukrotnie wydłużymy czas działania naszego smartfona. Każdy powerbank BUQU wyposażono w klasyczne złącza – microUSB służące do ładowania urządzenia oraz USB-A, do którego podłączamy telefon. Praktycznym dodatkiem jest ledowy wskaźnik naładowania powerbanka.

 

Pełną ofertę proponowanych przez BUQU wzorów znajdziecie na stronie buqu.pl.