Lexar z nowym właścicielem!

Niewiele ponad dwa miesiące minęły od ogłoszenia przez Micron Technology decyzji o zaprzestaniu produkcji oraz prac rozwojowych nad marką Lexar, co tłumaczone było wycofaniem się z rynku detalicznego i zwiększeniem zaangażowania korporacji na rynkach i w kanałach biznesowych.

Było pewne jednak, że tak uznana i rozpoznawalna marka nie pozostanie długo bez właściciela. Została nim chińska firma Longsys Electronics Limited Co., która od 1999r działa na rynku pamięci masowych. Z ogłoszonego przez Longsys komunikatu wynika, że spółka nabyła znak towarowy oraz prawo do wykorzystywania marki (brandingu). Jednocześnie szef Longsys Huabo Cai podkreślił, że celem biznesowym jest dalszy rozwój i zwiększenie siły marki. Zapewniono także, że dotychczasowi klienci będą mogli liczyć na wsparcie oraz rozwój nowych produktów.

Jaka będzie skala działalności Longsysa oraz o jakich terminach mówimy? Mariusz Wyrwa, Prezes Zarządu My Adventure Sp. z o.o.: „Firma Longsys Electronics Limited Co. to doświadczony gracz w segmencie pamięci masowych, nieobecny jednak do tej pory na europejskim rynku detalicznym. Naszym zadaniem jest przekonanie nowych właścicieli marki Lexar do inwestowania
w rynki europejskie – również Polskę, gdzie produkty z tym logo są rozpoznawalne i bardzo cenione. Na tą chwilę za wcześnie jednak abyśmy mogli potwierdzić, że faktycznie tak się stanie i kiedy do tego dojdzie. Przed nami szereg rozmów, o wyniku których oczywiście będziemy Państwa informować.”