Karty XQD nadal będą produkowane!

Od momentu ogłoszenia w czerwcu b.r. przez Micron Technology decyzji o rezygnacji z dalszej produkcji marki Lexar, cały świat fotografów oraz filmowców wstrzymał oddech. Wszyscy zastanawiali się – czy to możliwe, aby tak znana i ceniona marka mogła przestać istnieć? Odpowiedź na to pytanie poznaliśmy we wrześniu, kiedy ogłoszono, że Lexar został przejęty przez Longsys Electronics Limited Co., która od 1999r działa na rynku pamięci masowych. Komunikat ten jednak nadal nie dawał rynkowi informacji, na które czekali wszyscy – co z jakością; które produkty będą produkowane a z których nowy właściciel zrezygnuje; wreszcie kiedy ruszy produkcja?

Powoli jednak sytuacja się krystalizuje – po pierwsze na Polskim rynku nadal będziemy Dystrybutorem Lexara i już dziś naszych dotychczasowych partnerów oraz nowych klientów zapraszamy do współpracy. Po drugie – docierają do nas informacje, które pozwalają patrzeć w przyszłość z optymizmem. Najważniejsza z nich – i wiarygodna, bo pochodząca z Centrali nowego właściciela – jest taka, że karty XQD będą nadal produkowane a pierwsze dostawy powinny nastąpić w przeciągu kilku tygodni. Co więcej, z naszych informacji wynika, że – przynajmniej na początku – wszystkie linie produktów będą dostępne. Prowadzone są rozważania na temat ograniczenia niektórych serii, spodziewamy się jednak że dotknie to bardziej segmentu pendrive’ów niż kart pamięci.

Dalszych informacji dostarcza nam internet. Na jednym z branżowych blogów (https://nikonrumors.com/) wspomniano o jakości, która w związku z przejęciem Lexara przez Longsysa stanowi ogromną niewiadomą. Jak się okazuje, nowy właściciel poza samą marką przejął także dużą część zespołu (mowa o 40 osobach) oraz know-how, produkty z logo Lexar mają więc być w dalszym ciągu klasą Premium, oferującą najwyższą jakość i niezawodność.

Czekamy z niecierpliwością na nowe otwarcie. O wszystkich kolejnych newsach dotyczących Lexara, będziemy oczywiście niezwłocznie informować!